User Tools

Site Tools


borkuv_beh:borkuv_beh

Bořkův běh - sportovně-společenská akce pořádaná komunitou běžců na katedře mechaniky.

Rok utekl jako voda a další ročník Bořkova běhu je opět tady! Je to výborná příležitost prověřit svou kondici po koronavirove izolaci, zvednout se od počítače a přijít si prokysličit mozek a protáhnout atrofované svaly v rámci dnes již tradičního běhu ve Stromovce, obyčejně spojeného s následnou barbekjů party přímo v cíli (mňamka na grilu a pivko pro každého účastníka) a následným posezením v blízké restauraci. Pokud chceš, můžeš místo běhu soutěžit v závodu na kolečkových bruslích.

Pokud nechceš sportovat, můžeš letos přijít účastníkům fandit. Sleduj online dopředu oznámené běhy a přijď své kamarády podpořit.

Důležité informace:

 • Kdy: Letošní ročník (2021) proběhne virtuálně v období mezi 1. a 30. červnem
 • Kde: okruhová, rovinatá trať 3.8 km ve Stromovce, start u Malé říčky (slepé rameno Vltavy). Viz mapa.
 • Propozice:
  • Každý závodník se může virtuálního závodu zúčastnit vícekrát, orientační konání svého závodu musí nahlásit dopředu minimálně 6 hodin prostřednictvím on-line formuláře.
  • Každý závodník si změří čas sám a absolvování závodu zdokumentuje prostřednictvím záznamu ve sportovní aplikaci či pomocí sportovních hodinek a tento záznam veřejně nasdílí ostatním pro kontrolu. Ze záznamu musí být patrná proběhnutá trasa, datum a dosažený čas. Bez záznamu nemůže být výsledek uznán.
  • Výsledky je nutné vložit nejpozději do 30. června, 23:59. Počítá se nejlepší dosažený čas.
 • Kategorie: Master (studenti, doktorandi, technici a asistenti), Elite Senior (docenti, profesoři).
 • Ceny pro vítěze: Diplom pro prvního a posledního v kategorii, zvláštní cena pro absolutního vítěze.
 • Sponzor: oofem.org

Další informace:

* Loňský ročník proběhl poněkud nestandartně, nicméně řadu borců to neodradilo. Petr Havlásek, který se tradičně umisťuje na předních pozicích loni vylepšil svůj nejlepší výkon (12:30). Skokanem roku byl Honza Zeman, který dokázal během roku svůj nejlepší čas vylepšit o 7 minut a 7 vteřin. V kategorii žen a dívek zvítězila Alena Zemanová časem 18:56. Všem účastníkům patří gratulace a příští rok snad opět kontakně ;-)

borkuv_beh/borkuv_beh.txt · Last modified: 2021/05/30 10:01 by bp